Recension: Stjärnor från Depend
Idag blir det inget vanligt nagellacksinlägg, lacket ni ser på bilden är Orly Star Spangled och har tyvärr aldrig visats ordentligt i bloggen. Men tyvärr räckte inte ljuset till när dessa bilder togs så ni får nöja er med dessa bilder. Detta var dock min julmanikyr!
Istället vill jag rikta fokus på stjärnorna. Före jul fick jag en kasse med smågrejer från Depend, därifrån en förpackning med stjärnor och romber osv. Tyvärr bara 6 st i varje, så blev två stjärnor på varje hand. De sattes enkelt dit i det fortfarande blöta topplacket. Tyvärr var stjärnorna inte tillräckligt krökta för mina naglar, tog väl nån timme så hade de fastnat i nåt och lossnat.
Men bortsett från krökningen var de riktigt fina och passande till lacket! Kul sätt att piffa upp manikyren med!
Lottsky
Star Spangled är så läckert, röda lack som liksom lyser inifrån är så fint. Fin julmanikyr med söta stjärnor! :)
Karin
Tack! Gillar det också, när de glöder =)
Emelie/Nails and all that jazz
Söta stjärnor och fint lack :)
Karin
Tack! =)
alexandra
roligt att ha pärlor/glitter/figurer på naglarna, bara synd att det sitter så dåligt. tycker inte det hjälper att man lägger flera lager överlack.
Karin
Ja, det är synd när de trillar av direkt. Det här stack ju upp lite så därför det lossnade så snabbt…
Susanne
Läckert rött lack! ♥ Har inte testat med småpryttlar på naglarna än. Kommer förmodligen bara att fastna i nåt. :D Det ser i alla fall snyggt ut på dina naglar.
Karin
Heh, bara det sitter tätt mot nageln behöver det inte bli så meckigt. Testa! =)